Nowy numer 43/2020 Archiwum

Warsztaty z pierwszej pomocy

Jak pomóc w czasie wypadku, urazu, zasłabnięcia – tego mogli dowiedzieć się uczniowie podczas warsztatów, które odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu.

W SOSW Nr 1 w Nowym Targu od wielu lat, w ramach działalności Szkolnego Koła PCK, prowadzone są warsztaty, podczas których uczniowie pod okiem fachowych ratowników uczą się bezpiecznego zachowania i odpowiedniego reagowania w miejscu wypadku.

Gdy serce przestaje bić, a płuca pracować, tkanki nie otrzymują dostatecznej ilości krwi, a w rezultacie dochodzi do niedotlenienia. – Pierwsza pomoc to nie tylko resuscytacja, to także umiejętność prawidłowej reakcji w stanach zagrożenia, na przykład gdy ktoś zasłabnie lub się przewróci. Podanie wody, przemycie rany czy choćby zadzwonienie po fachową pomoc może uratować niejedno zdrowie i życie – tłumaczyli ratownicy w czasie pokazu i ćwiczeń.

- Nigdy bowiem nie wiadomo, czy kiedyś i gdzieś nie staniemy w obliczu sytuacji, że będziemy zmuszeni udzielić pomocy osobie tego potrzebującej – mówi nauczycielka Bogusława Dudek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama