Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowoczesny targ

Przebudowa plac targowego w Niepołomicach potrwa co najmniej do połowy wakacji. Zastępcze targowisko będzie się znajdować za kościołem.

W najbliższych dniach powinna się rozpocząć przebudowa placu przy ul. Targowej. Na jej czas zostanie on zamknięty, a sprzedający przeniosą się na tymczasowe targowisko za kościołem p.w. Dziesięciu Tysięcy Męczenników. Teren zostanie utwardzony betonowymi płytami, przetransportowanymi z remontowanego placu.

W ramach przebudowy ok. 1/3 placu zostanie zabudowana zadaszonymi wiatami dla sprzedających. Powstanie też budynek administracyjny, w którym będą się mieściły biura zarządcy placu, sanitariaty, miejsca do segregacji odpadów itp.

W ramach tej samej inwestycji zmieni się układ skrzyżowania ulic Targowej, 3 Maja i Batorego. Wprowadzone zostaną także zmiany w układzie komunikacyjnym wokół targowiska – zostanie m. in. na części ulic zostanie m. in. wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Koszty przebudowy to ok. 2,5 mln zł, z czego 1 mln zł gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z puli przeznaczonej na modernizację właśnie placów targowych. Jest to element dostosowywania takich placów do wymogów rozporządzenia Ministra Rolnictwa oraz standardów unijnych. Pozostała część pieniędzy – 1,5 mln zł – będzie pochodzić z budżetu gminy.

Projekt jest realizowany we współpracy z prywatnym inwestorem, który buduje pawilon usługowo-handlowy przy placu targowym. Firma ta zgodziła się pokryć koszty wykonania przy ul. Targowej ogólnodostępnego parkingu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama