Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie do Popradu, a do Krakowa

Linia lotnicza eurolot.com zawiesiła w systemie rezerwacyjnym loty do i z Popradu, ale za to reklamuje nowe połączenia między Krakowem a Poznaniem i Gdańskiem. Podróżni mogą też skorzystać z transferu na Podhale.

Z Gdańska do Krakowa Eurolotem dostaniemy się jednym z 12 rejsów w tygodniu. Od poniedziałku do piątku na pasażerów porannych lotów z Trójmiasta i Poznania na małopolskim lotnisku będzie czekał bus, który zabierze chętnych pod drzwi pensjonatu czy wynajętego w Tatrach domku.

– W ten sposób podróżni zaoszczędzą nie tylko na czasie. Przewóz odbywa się w systemie „od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że bus będzie czekał na pasażerów, którzy zarezerwowali wcześniej transfer, na parkingu przez terminalem krajowym w Krakowie i dowiezie ich pod wskazany adres na trasie Zakopane (Bukowina i Białka Tatrzańska)–Tatry Słowackie – mówi Anna Rusajczyk, rzecznik Eurolotu.

Szybkie połączenie ma przybliżyć mieszkańcom Pomorza i Wielkopolski ośrodki narciarskie w polskich i słowackich Tatrach, a kalendarz lotów z Gdańska i Poznania pozwala planować zarówno dłuższe, jak i weekendowe wypady w góry. W cenie transferu z lotniska jest przewóz sprzętu sportowego, w tym nart i snowboardu. Bus wyposażony jest w fotele klasy biznes, gniazdka 230V i darmową sieć Wi-Fi.

Przypomnijmy, że w wydaniu papierowym pisaliśmy już o lotach, jakie linia wykonywała między Popradem a Gdańskiem i Warszawą. Z informacji nieoficjalnych wynika, że bilety na połączenia wcale nie sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Porównywaliśmy też nowotarskie lotnisko i to w Popradzie. Otwarte pozostaje pytanie: skoro turyści ani górale nie chcą latać z Popradu, to czy w przyszłości samoloty pasażerskie lądujące na regionalnym lotnisku w Nowym Targu będą miały komplet pasażerów? Do sprawy na pewno będziemy jeszcze wracać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama