Nowy numer 21/2018 Archiwum

200 lat dla Stefana Zamojskiego

W rodzinnej uroczystości stulatka wziął udział również Burmistrz Marek Fryźlewicz.

– Widziałem jak zakład się rodził i widziałem jak zakład umierał – wspominał z okazji setnych urodzin Stefan Zamojski, który uczył pierwszych pracowników Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego jak pracować i jeszcze dorabiając na emeryturze dotrwał z NZPS do samego końca.

Burmistrz oprócz kosza kwiatów i medalu 660-lecia Nowego Targu przyniósł ze sobą życzenia nadesłane przez premiera Donalda Tuska i od wojewody małopolskiego Jerzego Millera.

– Zdrowia, dalszych takich jak dzisiaj miłych chwil i oby pana patron, święty Stefan nadal pana wspierał – mówił burmistrz zwracając uwagę na dobry stan nie tylko zdrowia, ale i humoru jubilata.

Stefan Zamojski pochodzi z Chrzanowa, gdzie przed wojną pracował w Starostwie Powiatowym. Po wojnie pozostawał bez pracy, aż znalazł zatrudnienie w zakładach obuwniczych w Chełmku, a następnie na podstawie nakazu pracy został skierowany do budowanego NZPS gdzie szkolił pracowników, a później pracował do samego końca w ośrodku obliczeniowym.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma