Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Ognisko" zaprasza na bal

Integracyjny Bal Karnawałowy z okazji dwudziestolecia Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” odbędzie się w sobotę 9 lutego.

Zabawa w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 im. św. Brata Alberta w Krakowie (os. Dywizjonu 303 bl. 66), który jest w pełni dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do godz. 20.

Podczas balu nie zabraknie tańców i zabaw prowadzonych przez wodzireja oraz poczęstunku i urodzinowego tortu. W imprezie wezmą udział uczestnicy siedmiu ośrodków prowadzonych przez „Ognisko” w Krakowie i pobliskich gminach (osoby z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi, ich bliscy i przyjaciele), a także osoby biorące udział w projektach aktywizacji zawodowej oraz uczestnicy warsztatów z zaprzyjaźnionych ośrodków i organizacji – w sumie ok. 300 osób.  

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” jest organizacją pozarządową, która działa od  1992 roku wspierając dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną poprzez terapię, rehabilitację i aktywizację społeczną. W 2007 roku ChSON „Ognisko” otrzymało wyróżnienie w konkursie „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego. Aktualnie Stowarzyszenie prowadzi siedem dziennych ośrodków wsparcia (Środowiskowe Domy Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej, obejmuje także pomocą osoby z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością).

Od 2005 r. prowadzi też projekty z zakresu aktywizacji zawodowej pomagające osobom niepełnosprawnym znaleźć i utrzymać pracę (w oparciu o model zatrudnienia wspieranego). Przy stowarzyszeniu działa również Przedsiębiorstwo 

Społeczne „Ognisko” zatrudniające osoby niepełnosprawne. W planach, we współpracy z grupą rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych, jest jeszcze budowa rodzinnego domu pomocy w Krakowie-Prokocimiu.

Więcej informacji o stowarzyszeniu można znaleźć na stronie www.ognisko.org.pl oraz na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy