Nowy numer 48/2023 Archiwum

Spotkajmy się w Łagiewnikach

Diecezja krakowska w poniedziałek będzie uroczyście obchodzić Światowy Dzień Chorego.

11 lutego 2013 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy XXI Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody, na które zaproszone zostały osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszyscy, którzy poprzez swoją pracę służą człowiekowi choremu, będą miały miejsce w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Uroczystej Mszy św. o godz. 11 przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Mszy św. wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy pielgrzymki otrzymają sakrament namaszczenia chorych.

„Spotkajmy się, by przy Panu Jezusie Miłosiernym odnaleźć siłę i pomoc na drogę naszego życia" – prosi ks. Tomasz Grzesiak, diecezjalny duszpasterz chorych archidiecezji krakowskiej.

Wspólne przygotowanie do Mszy św. rozpocznie się o godz. 10.30. Na Mszę św. tradycyjnie przyjeżdżają osoby chore, niepełnosprawne i starsze wraz z opiekunami, księża kapelani oraz grupy mieszkańców domów pomocy społecznej i podopiecznych środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej. Po Eucharystii uczestnicy zaproszeni są na ciepłą herbatę do Domu Duszpasterskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy