Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Spotkajmy się w Łagiewnikach

Diecezja krakowska w poniedziałek będzie uroczyście obchodzić Światowy Dzień Chorego.

11 lutego 2013 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy XXI Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody, na które zaproszone zostały osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszyscy, którzy poprzez swoją pracę służą człowiekowi choremu, będą miały miejsce w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Uroczystej Mszy św. o godz. 11 przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Mszy św. wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy pielgrzymki otrzymają sakrament namaszczenia chorych.

„Spotkajmy się, by przy Panu Jezusie Miłosiernym odnaleźć siłę i pomoc na drogę naszego życia" – prosi ks. Tomasz Grzesiak, diecezjalny duszpasterz chorych archidiecezji krakowskiej.

Wspólne przygotowanie do Mszy św. rozpocznie się o godz. 10.30. Na Mszę św. tradycyjnie przyjeżdżają osoby chore, niepełnosprawne i starsze wraz z opiekunami, księża kapelani oraz grupy mieszkańców domów pomocy społecznej i podopiecznych środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej. Po Eucharystii uczestnicy zaproszeni są na ciepłą herbatę do Domu Duszpasterskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma