Nowy numer 33/2018 Archiwum

Bułgarski jubileusz

19 lutego odbędzie się sympozjum naukowe z okazji 150-lecia misji bułgarskiej księży zmartwychwstańców.

Dzień sympozjum rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza, a zakończą nieszpory w obrządku wschodnim. Przez cały dzień natomiast trwać będą wykłady z tematyką Kościoła z Bułgarii. W przerwie będzie można zwiedzić "Centrum Resurectionis", w którym odbędzie się sympozjum (ul. Stefana Pawlickiego 1).

Zgromadzenie księży zmartwychwstańców podjęło się prowadzenia misji w Bułgarii latem 1863 r. w Adrianopolu i od tamtej pory pracuje w ten sposób po dzień dzisiejszy.

Konferencja jest elementem obchodów 150-lecia misji bułgarskiej zmartwychwstańców. Towarzyszy im także logo nawiązujące do ikony "Zejście Chrystusa do otchłani". Jezus chwyta Adama za rękę i unosi go ku otwartym na nowo bramom raju. Trzymając za nadgarstek, miejsce, w którym najlepiej wyczuwalny jest puls, Zmartwychwstały przywraca mu życie. Logo przedstawia właśnie moment, w którym dłoń Boga chwyta rękę człowieka.

Motyw ten ma korespondować z charyzmatem zmartwychwstańców i nawiązywać do jubileuszu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma