Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Korki na zakopiance

Weekend to czas korków na zakopiance. Powodem nie są złe warunki atmosferyczne, a zmiana kolejnego turnusu ferii.

Podhale opuszczają m.in. warszawiacy, a przybywają mieszkańcy Śląska i Pomorza.

Najczęściej korki tworzyły się w stolicy Podhala – Nowym Targu oraz między Rabką a Skomielną Białą i przed Krakowem. Sobota to w mieście również dzień targowy. Przyjeżdżają nie tylko goście na ferie, ale i górale na zakupy, także sąsiedzi zza południowej granicy.

Do nietypowego zdarzenia doszło w rejonie lotniska. Ratrak przygotowujący trasę pod Bieg Podhalański wpadł do rowu. Nikomu nic się nie stało. Po sprawnej akcji pojazd wydobyto.

Dla opuszczających Podhale mieszkańców m.in. województwa mazowieckiego specjalne dodatkowe pociągi przygotowały PKP InterCity.

W razie korków radzimy omijać zakopiankę, korzystając z trasy przez Czarny Dunajec, Rabkę i Mszanę Dolną, kierując się następnie na Lubień. Taki objazd stosują często kierowcy najpopularniejszej linii autobusowej „Szwagropol” Zakopane–Kraków–Zakopane.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma