Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Pracownia po remoncie

W Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego z okazji Dnia Chorego otwarta została wyremontowana Pracownia Terapii Endowaskularnej Naczyń.

Pracownia z salą hybrydową, która zapewnia sterylność bloku operacyjnego, wyposażona jest w najnowszej generacji angiograf cyfrowy z ramieniem C, umożliwiający zastosowanie innowacyjnych technik terapii wewnątrznaczyniowej. Parametry aparatu zapewniają minimalną ekspozycję na promieniowanie, gwarantując pacjentowi najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym narzędziom obrazowania angiograf pozwala na lepszą diagnostykę i większy komfort leczenia.

W tej pracowni lekarze Szpitala Bonifratrów wykonywać będą specjalistyczne zabiegi endowaskularne, m.in. wewnątrznaczyniowe usunięcie blaszki miażdżycowej, zabiegi leczenia tętniaków aorty brzusznej i piersiowej, wewnątrznaczyniowe leczenie tętnic szyjnych (polegające na poszerzeniu światła tętnicy szyjnej wewnętrznej z implantacją stentu i zastosowaniem neuroprotekcji, która chroni naczynia mózgu).

Pracownia Terapii Endowaskularnej Naczyń działa w szpitalu już od 2004 r., jednak przed remontem nie dysponowała tak nowoczesną aparaturą. Wykorzystywana jest też podczas szkoleń lekarzy z całego kraju, a przeprowadzane w niej zabiegi omawiane są (dzięki zastosowaniu technik audiowizualnych i transmisji na żywo) również podczas międzynarodowych konferencji naukowych.

Z okazji Dnia Chorego w szpitalu odbyła się również zbiórka krwi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy