Niedziela Palmowa w Watykanie przejdź do galerii

Oprócz Rzymu i Watykanu wszyscy, którzy zdecydują się pojechać na Pielgrzymkę do Włoch, zobaczą również Wenecję, Manoppello, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino i Asyż.

Pielgrzymi w drogę na Półwysep Apeniński wyruszą już za miesiąc, w poniedziałek 18 marca, i po całodniowej podróży przez Czechy i Austrię na nocleg zatrzymają się w pobliżu granicy austriacko-włoskiej, w okolicach Tarvisio, czyli miejscowości malowniczo położonej u podnóża Alp.

19 marca pojadą do Wenecji, gdzie zobaczą m.in. plac św. Marka, bazylikę św. Marka, Most Westchnień i dzielnicę Rialto. Kolejnego dnia, po noclegu w rejonie Riwiery Atlantyckiej, Pielgrzymka do Włoch w Roku Wiary dotrze do Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta, na której Chrystus, tuż po zmartwychwstaniu, odbił swoje oblicze, oraz do Lanciano, miejsca, w którym w VIII w. podczas Mszy św. dokonał się cud eucharystyczny. Dziś pielgrzymi mogą zobaczyć małe naczynie, w którym przechowywane są prawdziwe bryłki krwi Chrystusa oraz Hostię, która przemieniła się we fragment mięśnia sercowego.

Czwarty dzień pielgrzymki zaplanowany jest w San Giovanni Rotondo i na Monte Cassino. W San Giovanni Rotondo, miejscu życia i śmierci o. Pio, pielgrzymi zobaczą m.in. kościół, w którym święty stygmatyk spowiadał i odprawiał Msze św., zwiedzą bazylikę Matki Bożej Łaskawej, muzeum poświęcone zakonnikowi z Pietrelciny oraz nową bazylikę, w której znajduje się grób o. Pio.

Niedziela Palmowa w Watykanie Monte Cassino, widok na Polski Cmentarz Wojenny Monika Łącka/GN Na szczycie górującego nad Neapolem wzgórza Monte Cassino znajduje się natomiast piękne opactwo oo. benedyktynów, założone w 529 r. przez św. Benedykta z Nursji. Po jego zwiedzeniu pielgrzymi oddadzą hołd polskim żołnierzom, którzy pod dowództwem gen. Władysława Andersa walczyli tu (po stronie aliantów) podczas II wojny światowej. Na Polskim Cmentarzu Wojennym spoczywa 1072 żołnierzy gen. Andersa (a także sam generał oraz jego żona), którzy „Bogu oddali ducha, ciało ziemi włoskiej, a serca Polsce”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..