Nowy numer 33/2018 Archiwum

Artyści potrzebują naszej miłości

Będziemy mogli ją okazać już w najbliższą niedzielę. Przychodząc na koncert do filharmonii.

O 17.00 rozpocznie się tam charytatywny koncert połączony z licytacją wiecznych piór. Poprowadzą go Anna Dymna z Fundacji „Mimo wszystko”, współorganizatora wydarzenia, oraz Bronisław Maj.

Joanna Ilnicka grała na harfie w Operze Krakowskiej i w filharmonii. Do czasu. Teraz choruje na zespół pląsawicy Huntingtona. Maria Zającówna-Radwan grała dla nas w teatrze. Dzisiaj ma 80 lat i potrzebuje środków na leczenie. Tak jak żona Ferdynanda Kijaka-Solowskiego. Sam ma 91 lat, a nadal się nią opiekuje.

To dla nich Małgorzata Walewska zaśpiewa m.in. jedną z najpiękniejszych pieśni z opery „Carmen”. Wystąpi z krakowskimi filharmonikami oraz z chórem filharmonii. Zespołami zadyryguje Jerzy Maksymiuk.

Wystarczy spojrzeć na repertuar koncertu, aby przekonać się, że piękny jest nie tylko jego tytuł. Motto tegorocznego, piątego już koncertu walentynkowego brzmi: „Miłość rodzi miłość”. Posłuchamy takich przebojów muzyki klasycznej, jak „Medytacje z opery Thais” Masseneta czy „Va pensiero” Verdiego. Będzie i wzniośle, i nastrojowo.

Takie też są słowa Rilkego, które na tę okoliczność cytuje Anna Dymna. „Miłość to czuwanie nad cudzą samotnością”, pisał poeta. „Dzięki miłości możemy sprawić, by nikt obok nas nie był  bezradny i samotny”, dodaje aktorka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma