Nowy numer 29/2021 Archiwum

Dla czekających na dziecko

"Zaufaliśmy najlepszemu Reżyserowi, który przeprowadził nas przez doświadczenie niepłodności, uzdrawiając wiele sfer naszego życia i uwalniając od wszelkich obciążeń. Dał czystą kartę duchowo nam i naszemu dziecku" – pisze w swoim świadectwie Ola.

Ola jest współzałożycielką krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych, które zaprasza na kolejne wielkopostne rekolekcje. Rekolekcje z hasłem „Miłosierdzia pragnę…” poprowadzi o. Jakub Kruczek OP, a odbędą się one od 9 do 10 marca w klasztorze sióstr nazaretanek (ul. Nazaretańska 1). W ich planie są m.in. modlitwa, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., spowiedź, świadectwa, rozmowy.

Ola i jej mąż od samego początku nie mieli wątpliwości, że pragną także tę sferę życia małżeńskiego, jaką jest seksualność i płodność, całkowicie oddać Bogu. Przez pierwsze miesiące po ślubie nie planowali poczęcia dziecka. Byli zaraz po studiach, mieszkali pokątnie gdzieś w wynajmowanych mieszkaniach. Ale po jakimś czasie stwierdzili, że warto już całkowicie otworzyć się na łaskę daru nowego życia i zaczęli starać się o poczęcie dziecka. – Czas mijał i mijał i zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że jednak nie wszystko od nas zależy. Młodzi, w pełni sił ludzie, aktywni, zdrowi, więc wydawałoby się, że poczęcie upragnionego dziecka to tylko kwestia krótkiego czasu. Teraz już wiem, że czas, dla nas po ludzku długiego oczekiwania, w Bożych kategoriach jest ułamkiem sekundy. Jest czasem niezwykle krótkim, który okazuje się niezbędnym, by wypełnił się Boży plan na nasze życie – zapewnia Ola i dodaje, że ten czas – na który patrzy teraz z perspektywy kilku lat – obfitował w przeróżne, często skrajne, uczucia. Najtrudniejsze jednak było uświadomienie sobie problemu niepłodności.

Świadectwo Oli rozszerzymy niebawem.

Koszt udziału w rekolekcjach to 180 zł za małżeństwo (opcja z noclegiem w klasztorze z soboty na niedzielę, dwa obiady, przerwy kawowe, kolacja, śniadanie), lub 130 zł za małżeństwo (opcja bez noclegu lub nocleg u osób z duszpasterstwa, dwa obiady, przerwy kawowe, kolacja). Specjalne potrzeby żywieniowe należy zgłosić w formularzu zapisów. Zapisy trwają do 3 marca.

Więcej na temat duszpasterstwa, a także świadectwa małżeństw niepłodnych i tych, które już doczekały się potomstwa, można przeczytać na stronie www.abrahamisara.pl. Tam także znajduje się formularz zgłoszeniowy na rekolekcje, ich program oraz skrzynka intencji modlitewnych. Szczegółowe informacje można również uzyskać pod adresem: duszpasterstwo@abrahamisara.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama