Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jubileusz libiąskiej malarki

W Libiążu obchodzono jubileusz malarki Wandy Sucherek. W Libiąskim Centrum Kultury otwarto m.in. wystawę „Trzydzieści lat minęło – miłość do malarstwa”, prezentującą dorobek artystki.

Wystawa jubileuszowa jest równocześnie pierwszą wystawą indywidualną twórczości artystycznej Wandy Sucherek.

 „Jubilatka to rodowita libiążanka, która dorastała w środowisku zdominowanym przez malarstwo i muzykę. Artystyczną drogę rozpoczęła w założonej w 1982 roku grupie plastycznej »Faktura« przy kopalni »Janina«. Swój talent rozwijała, uczestnicząc w licznych warsztatach artystycznych, przeglądach, krajowych i zagranicznych plenerach malarskich. Tworzy w technikach malarstwa olejnego, akrylowego, pasteli, akwareli, uprawia rysunek piórkiem oraz malarstwo na jedwabiu. Wiele prac autorki uhonorowano nagrodami
i wyróżnieniami. Jej twórczość prezentowana była również na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych ogólnopolskich oraz za granicą, a wiele jej dzieł znajduje się w zbiorach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Francji, Anglii, Słowacji” – poinformował Urząd Miasta Libiąż.

Przy okazji otwarcia wystawy malarstwa Wandy Sucherek rozstrzygnięto również rozpisany przez LCK konkurs plastyczny dla młodzieży pt. „Miłość inspiracją artystyczną”. „W kategorii wiekowej od 13 do 16 lat triumfowała Izabela Szumniak, przed Justyną Szymonik i Aleksandrą Bartosik (wszystkie z Libiąża). W kategorii wiekowej od 17 do 20 lat zwyciężył Rafał Tomczak z Częstochowy” – podał UM. Zwycięzcom nagrody wręczała Wanda Sucherek.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma