Nowy numer 28/2018 Archiwum

Studenci dziękują Benedyktowi XVI

Duszpasterstwo Akademickie przy kolegiacie św. Anny zaprasza na Mszę św. w dniu zakończenia pontyfikatu.

Eucharystii, która rozpocznie się 28 lutego o godz. 19.30 w kolegiacie, będzie przewodniczył bp Grzegorz Ryś. Wygłosi on także homilię.

Msza św. będzie podziękowaniem za pontyfikat Benedykta XVI i okazją do modlitwy w jego intencji. "Powierzać będziemy Bogu również cały Kościół, prosząc o światło Ducha Świętego dla kardynałów, którzy będą wybierać kolejnego następcę św. Piotra" – pisze ks. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki, zapraszając na Eucharystię.

Jest to także odpowiedź na słowa kard. Stanisława Dziwisza, który podczas konferencji prasowej tuż po ogłoszeniu przez papieża rezygnacji z urzędu podkreślał, że każdy z nas powinien teraz dziękować Bogu za to, że dał nam tak wielkiego papieża, który spełnił (i nadal spełnia) ogromną rolę dla ludzkości. – Musimy się modlić o światło Ducha Świętego dla kardynałów, a On wskaże, kogo powinni wybrać podczas konklawe – mówił 11 lutego metropolita krakowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma