Nowy numer 50/2019 Archiwum

Miejska adoracja

Kolejna adoracja w ramach akcji „Chrystus w Starym Mieście” odbędzie się 28 lutego w Bazylice Mariackiej.

Motywem przewodnim czwartkowej adoracji będzie rozważanie tajemnicy ojcostwa oraz słowa z Ewangelii według św. Łukasza: „Ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko” (Łk 15,20).

„Chcemy również duchowo towarzyszyć Papieżowi w ostatnich chwilach jego pontyfikatu, dziękując za niego Bogu, a także modlić się za Kościół” – zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.30, połączona z modlitwą przy relikwiach i za wstawiennictwem Jana Pawła II. Tuż po niej, około 19.15, zacznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00.

Poprowadzi ją młodzież studiująca i pracująca. Ze względu na obcokrajowców goszczących w Krakowie, rozważania będą także tłumaczone na język angielski.

„Idąc za słowami Jana Pawła II, chcemy postawić Chrystusa w centrum. W centrum naszego Kościoła. W centrum naszego Krakowa. W centrum naszego życia.” – wyjaśniają ideę akcji jej organizatorzy. Podkreślają, że chodzi także o stworzenie wspólnoty osób spotykających się regularnie, by adorować Chrystusa.  „Chcemy wyjść na krakowski Rynek i zapraszać na adorację – umówionych pod Empikiem, spieszących na spotkanie, turystów zastanawiających się nad przejażdżką dorożką, białą damę”- tłumaczą na swojej stronie internetowej www.chrystuswmiescie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama