Nowy numer 30/2021 Archiwum

Znak dla wspólnoty

W 26. rocznicę śmierci sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło–Życie, odbędzie się Msza św. w intencji jego beatyfikacji.

Na Eucharystię, która zostanie odprawiona 27 lutego o godz. 18 w parafii św. Brata Alberta (Kraków, os. Dywizjonu 303), zaprasza Ruch Światło–Życie Archidiecezji Krakowskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prał. Czesław Sandecki.

– Dla całej społeczności naszego ruchu ks. Franciszek Blachnicki jest przede wszystkim ojcem założycielem, który działał z inspiracji Ducha Świętego – mówi ks. Mariusz Susek, moderator diecezjalny służby liturgicznej i Ruchu Światło-Życie. – Ufam, że tak odbierają go wszyscy, którzy dzisiaj formują się w oazie. Podkreśla, że beatyfikacja ks. Blachnickiego byłaby przede wszystkim potwierdzeniem tego przekonania. – Modlimy się, żeby był znakiem dla całej wspólnoty, dla ludzi, którzy tą drogą podążają, i dla tych, którzy chcieliby na nią wejść – tłumaczy ks. Susek.

Ks. Franciszek Blachnicki urodził się 24 marca 1921 r. w Rybniku, a zmarł 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu w Niemczech. Był założycielem Ruchu Światło–Życie oraz wspólnoty życia konsekrowanego – Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Był także inicjatorem Krucjaty Wstrzemięźliwości, założycielem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodu oraz Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Światło–Życie w Carlsbergu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama