GN 30/2021 Archiwum

Żywy obraz Jezusa

W 82. rocznicę Objawień Jezusa św. s. Faustynie, Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” modliło się na uroczystej Mszy św.

Objawienia dotyczą prośby Chrystusa o namalowanie Jego wizerunku. I właśnie przed tym obrazem w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia spotkali się Jego apostołowie. Przyjechali z Czech, Francji, Niemiec i Słowacji.

Do Mszy Św. przygotowywali się podczas specjalnych rekolekcji, a podczas uroczystości czworo z nich złożyło dożywotnie przyrzeczenie oddania się w służbę Miłosierdziu Bożemu. Pozostali odnowili swoje przyrzeczenia.

W uroczystości uczestniczyli także o. Marianus Henneken, dominikanin z Berlina, o. Jan Jucha, czeski saletyn i ks. Artur Ciepielski z archidiecezji bratysławskiej.

– Dzisiaj słyszymy tę samą prośbę o namalowanie portretu Jezusa. O jaki obraz chodzi Jezusowi w dzisiejszych czasach? To my mamy być żywym obrazem namalowanym wiarą, wiernością i miłością. I mamy dawać świadectwo o swoim miłosierdziu – powiedział ks. Ciepielski.

Przypomniał także słowa Benedykta XVI na temat Roku Wiary dotyczących miłosierdzia. Wiara i miłość potrzebują siebie nawzajem.

W apostolstwo Miłosierdzia Bożego cały czas można się włączyć. Bycie apostołem polega na świadczeniu miłosierdzia wszystkim wokół poprzez czyn, słowo i modlitwę. Informacje na ten temat znajdują się na stronie www.faustinum.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama