GN 30/2021 Archiwum

Chochołów ma salę gimnastyczną

Dzieci ze znanej wioski na Podhalu – Chochołowa cieszą się z nowej sali gimnastycznej przy swojej szkole. Nowy obiekt poświęcił bp Grzegorz Ryś.

Do Chochołowa przyjechali przedstawiciele różnych instytucji i samorządowcy z ościennych gmin. Wszystkich serdecznie witał dyrektor szkoły Stanisław Chowaniec. Szczególne słowa podziękowania skierował do wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza i skarbnika Stanisławy Pilch, która pochodzi właśnie z Chochołowa. To ona była pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia, co spotkało się z aprobatą wójta.

Poświęcenie i oddanie sali gimnastycznej połączone było z obchodami 167 rocznicy wybuchu powstania chochołowskiego. Delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem przed kościołem św. Jacka w Chochołowie. Odsłonięto także tablicę pamiątkową poświęconą pieśni „Góralu, czy ci nie żal”. Z tej okazji wydano także okolicznościową publikację.

Specjalną publikację wydano również z okazji poświęcenia i oddania sali gimnastycznej. W „Chochołowskich Wieściach Szkolnych” można znaleźć galerię ze zdjęciami z poszczególnych etapów budowy sali i zaplecza. Sporo miejsca poświęcono osiągnięciom sportowym małych górali z Chochołowa. Autorzy gazetki – miejscowi nauczyciele – przypominają również historię i przebieg powstania.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama