Nowy numer 29/2021 Archiwum

Podróżnicy w NCK-u

Pod nową nazwą – jako Nawigator Festival – odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury coroczny festiwal podróżniczy.

- Program tegorocznego festiwalu będzie znacznie bardziej urozmaicony niż w latach poprzednich – mówiła podczas konferencji zapowiadającej festiwal Alina Walczewska-Górecka, dyrektor programowy. Na czas trwania festiwalu, czyli od 22 do 24 marca, na jego potrzeby ma zostać zagospodarowana cała przestrzeń NCK.

- Nie tylko znani podróżnicy zaprezentują swoje dokonania, ale i również ci początkujący. Do udziału w festiwalu zapraszamy też wszystkie osoby, które chcą coś opowiedzieć o swoich podróżach – zapewniała A. Walczewska-Górecka.

Kolejne dni festiwalu będą miały swoich gospodarzy. O atrakcje 22 marca (piątek) zadba podróżnik, dyrektor Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju, Maciej Sokołowski. Gospodarzem 23 marca (sobota) będzie niepełnosprawny polarnik i założyciel fundacji Poza Horyzonty, Jan Mela natomiast nad imprezami 24 marca (niedziela) czuwać będą podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy.

Oprócz nich do Nowej Huty zawitają m. in. fotograf Tomasz Tomaszewski, polarnik Marek Kamiński a także Wolna Grupa Bukowina, której koncert poprowadzi Artur Andrus.

Uzupełnieniem spotkań z podróżnikami, pokazów filmów i wystaw będą warsztaty. Odwiedzający NCK będą mogli dowiedzieć się m. in. jak przygotować się do wyjazdu w strefę tropikalną, jak zorganizować wyprawę samochodową i jak zrobić dobre zdjęcia podwodne.

Nowohuckie Centrum Kultury zachęca także do udziału w konkursie na prezentację z podróży. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Szczegółowy program wydarzenia oraz szczegóły organizacyjne można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.navigatorfestival.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama