Nowy numer 24/2018 Archiwum

Trzęsienie ziemi na Podhalu

W sobotę tuż przed godziną 12. sejsmograf w Niedzicy zanotował wstrząsy wtórne. Mieszkańcy Podhala odczuwali wstrząsy także w piątek. Wyniosły one 3,1 stopni w skali Richtera

Według wstępnych informacji epicentrum trzęsienia znajdowało się 12 km na południowy-wschód od Nowego Targu, między Krempachami a Falsztynem, tuż przy Jeziorze Czorsztyńskim.

Jak podaje „Tygodnik Podhalański”, informacja o trzęsieniu pojawiła się przed północą na stronie rejestrującej wstrząsy w Europie. Nic nie wiadomo na temat ewentualnych szkód wyrządzonych przez wstrząsy.

Przypomnijmy, że w 2004 r. na Podhalu miało miejsce jeszcze silniejsze trzęsienie ziemi, a jego epicentrum znajdowało się na Wierchu Domańskim, niedaleko Czarnego Dunajca. Został wówczas uszkodzony kościół parafialny w Miętustwie. Świątynia musiała zostać zabezpieczona, a górale przez jakiś czas nie mogli śpiewać podczas nabożeństw.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma