Nowy numer 3/2021 Archiwum

Złotówki na wielkopostną jałmużnę

„Wiara działająca w miłości” – to hasło tegorocznej jałmużny, w którą włączyć się może każdy z nas.

Trwa kolejny tydzień Wielkiego Postu, a Caritas Archidiecezji Krakowskiej zachęca zarówno wszystkie dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych, aby w tym szczególnym czasie piękne słowa o miłości bliźniego zamienili w konkretny czyn. Jak? To proste. Wystarczy zrezygnować z jakiejś przyjemności (słodyczy, czy jakiejś formy rozrywki), a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na pomoc potrzebującym.

– Coroczna (prowadzona od 2005 r.) akcja „Jałmużna Wielkopostna” ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która czasem trochę kosztuje. Miłości miłosiernej, która uczy wrażliwości na potrzeby innych osób. Poprzez małą ofiarę możemy bowiem pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Nieprzypadkowo więc w Roku Wiary akcja odbywa się  pod hasłem „Wiara działająca w miłości” – tłumaczy Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

To hasło ma przypominać, że miłość względem potrzebujących jest naturalną konsekwencją wiary w Chrystusa, który powiedział „wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnie uczyniliście”.

Ofiary zebrane przez dzieci z naszej diecezji zostają przeznaczone na pomoc potrzebującym (najuboższym, chorym, starszym i samotnym) w parafiach.

Dotychczas krakowska Caritas przekazywała dzieciom specjalne tekturowe skarbonki. – W tym roku prosimy, by dzieci same lub wspólnie z rodziną wymyśliły, gdzie będą odkładać zaoszczędzone pieniądze. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy już zaangażowali się w akcję, zwłaszcza katechetom – mówi Agnieszka Homan.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama