Nowy numer 24/2018 Archiwum

Górale szturmują niebo

W sanktuarium maryjnym w Ludźmierzu górale przez całą dobę modlą się m.in. o światło Ducha Świętego dla kolegium kardynalskiego i owocny wybór następcy Benedykta XVI. Jednocześnie dziękują za jego pontyfikat.

2 marca wieczorem, podczas uroczystej Mszy św., ks. Tadeusz Juchas poświęcił 10 figur Gaździny Podhala, które następnie zostały przekazane pierwszym góralskim rodzinom w Ludźmierzu, Nowym Targu, Ostrowsku i w innych podhalańskich miejscowościach. Z okazji peregrynacji figury została także wydana specjalna książeczka, która zawiera m.in. propozycje modlitw oraz postanowienia, jakie dana rodzina może powziąć.

– Najważniejszą intencją jest dziękczynienie za pontyfikat papieża Benedykta XVI. Powierzamy Matce Boskiej Ludźmierskiej także całe kolegium kardynalskie i prosimy za Jej wstawiennictwem o łaskę Ducha Świętego, jak również o owocny wybór nowego papieża – mówi ks. Tadeusz Juchas.

Ponadto peregrynacja ma pomóc rodzinom góralskim w przygotowaniu się do głębokiego przeżycia uroczystości 50-lecia koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, które przypadają 15 sierpnia 2013 r.

Górale w intencji kolegium kardynalskiego modlą się także non stop, w dzień i w nocy w czasie Maryjnego Jerycha. Modlitwa różańcowa, której przewodniczą członkowie Róż Różańcowych z całego Podhala, odbywa się w kaplicy w Domu Pielgrzyma w Ludźmierzu. Ma potrwać do 9 marca. – Przewidujemy przedłużenie naszego Jerycha aż do momentu wyboru nowego papieża – mówi Halina Bańka, jedna z inicjatorów Jerycha. Zachęca jednocześnie wszystkich do włączenia się w modlitwę i przyjazd do Ludźmierza.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma