Nowy numer 47/2020 Archiwum

Adoracja przy "Gwieździe Kazachstanu"

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przyjęło ołtarz „Gwiazda Kazachstanu”. Do 20 marca będzie trwała przed nim adoracja Najświętszego Sakramentu. W lipcu ołtarz pojedzie do Kazachstanu.

– Ołtarz zostanie przekazany do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie i jest częścią większego projektu, prowadzonego przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace, którego zadaniem jest apostolstwo adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – poinformował Wojciech Sałek, członek stowarzyszenia. – Planowane jest utworzenie na świecie 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, czyli „12 gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju”. Obecnie istnieją już trzy takie miejsca: w Jerozolimie, Medjugorie i Oziornoje.

Obecnie ołtarz pobłogosławiony w 2012 r. przez papieża Benedykta XVI  peregrynuje po polskich miastach. Był już w Gdańsku, Krzeszowej, Wałbrzychu, Wrocławiu, Oleśnicy, na Jasnej Górze, Luboniu i Warszawie. W Krakowie ołtarz zostanie umieszczony w kaplicy św. s. Faustyny, w dolnej części Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 8 marca o godz. 15.00  bp Jan Zając odprawił przy nim Mszę św. Potem rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 20 marca.

– Przygotowywany do Oziornoje pięcioskrzydłowy ołtarz, zaprojektowany przez gdańskiego artystę Mariusza Drapikowskiego, jest plastyczną refleksją biblijną dotyczącą miłosierdzia Bożego. Próbą zgłębienia dialogu, przymierza między Bogiem a człowiekiem w historii zbawienia, z osobą Abrahama – Ojca Wiary, który jest również patronem Kazachstanu. W ołtarzu umieszczone zostały relikwie św. s. Faustyny i bł. Jana Pawła II, które ofiarował kard. Stanisław Dziwisz – wyjaśnił W. Sałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama