Nowy numer 25/2018 Archiwum

„Modlitwa” Dżemu i pieśni wielkopostne

Te utwory wykonało trio podczas koncertu „Z głębokości...” w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Półmrok, krzyż w fiolecie, akompaniament gitary elektrycznej oraz klawiszy w wykonaniu Lecha Kosowskiego i Joanny Szczerbowskiej. Do tego nastrojowy wokal Krzysztofa Bigaja. – Usłyszałem kiedyś, że mam bardzo smutny głos. Nie potrafię zresztą śpiewać wesołych piosenek – tak wokalista tłumaczy pomysł na koncert z takim właśnie repertuarem.

Przygotował go specjalnie na wczorajszą niedzielę. Były znane, tradycyjne pieśni wielkopostne oraz jego własne kompozycje. Wydarzenia pasyjne znalazły dzięki temu swoje przedłużenie w tekstach o naszych własnych cierpieniach, słabości i wierze. O tym wokalista śpiewał m.in. w swoim utworze „Ojcze mój” oraz w piosence „Bóg dał czas”.

Nie tylko śpiewał – mówił też językiem poezji, również własnej. Słowo jest bowiem jego drugą pasją. Jest nauczycielem języka polskiego, a śpiewanie – jak mówi – było od zawsze. Przyznaje, że swoimi występami i stylem śpiewania chce trafić przede wszystkim do młodzieży.

Nagrał już płytę „Timshel”, na której – jak tłumaczy – „słabość człowieka spotyka się z miłosierdziem Boga”. Ze swoim repertuarem literacko-muzycznym występuje w różnych parafiach. Teraz śpiewa także podczas Dróg Krzyżowych.

W Niedzielę Palmową zaśpiewa u franciszkanów podczas XI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Wcześniej, bo 22 marca, będzie można go usłyszeć z zespołem w Chełmku. Więcej szczegółów o planach koncertowych Krzysztofa Bigaja oraz o nim samym można znaleźć na stronie internetowej: www.christart.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma