Nowy numer 47/2020 Archiwum

Hokejowy jubileusz

W Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu można oglądać niecodzienną wystawę, bo poświęconą nowotarskiej drużynie hokejowej, która w tym roku świętuje 80-lecie klubu sportowego Podhale.

Dlaczego akurat wystawa w nowotarskiej „piątce”? Otóż, przy szkole działa od 2006 r. klub sportowy. Zrzesza miłośników różnych drużyn, nie tylko nowotarskiej (choć w dużej przewadze), ale także np. ekip grających w amerykańsko-kanadyjskiej National Hockey League. Okazało się, że dysponują oni całkiem sporą kolekcją gadżetów związanych z hokejem.

Wystawę pod względem merytorycznym przygotował Jacek Kubowicz, nowotarski radny, który swego czasu był kapitanem pierwszej drużyny „szarotek”. Na otwarcie wystawy zaproszeni zostali działacze i zawodnicy Podhala, o których przed otwarciem oficjalnym żartowano, że powinni być żywymi eksponatami: Tadeusz Japoł, Jerzy Ossowski, Wiktor Pysz czy Walenty Ziętara.

Na wystawie pojawiła się również Agata Michalska, obecna prezes Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale, która imienną tabliczką z oficjalnymi podziękowaniami od klubu i najnowszym okolicznościowym szalikiem z cyfrą „80” nagrodziła zaangażowanie dyrektora nowotarskiej podstawówki.

Wśród kibiców hokejowych jest wielu księży. Jeden z nich to nowotarżanin ks. Andrzej Fryźlewicz, kapelan kard. Franciszka Macharskiego. Emerytowany metropolita krakowski spotkał się z drużyną hokeistów. Mecz hokejowy oglądał także kiedyś na nowotarskim lodowisku kard. Stanisław Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama