Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zygmunt powitał Franciszka

Dźwięk dzwonu Zygmunta rozległ się na cześć nowego papieża Franciszka.

Dźwięk wawelskiego "Zygmunta" żegnał Benedykta XVI w dniu zakończenia jego pontyfikatu, a dziś radośnie rozdzwonił się, gdy kardynałowie zebrani na konklawe wybrali nowego papieża. Został nim kard. Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.

Dzwonnicy rozkołysali znajdującego się w katedrze na Wawelu "Zygmunta" po godzinie 20. – Dzwonimy, bo to historyczna chwila. Mamy nadzieję, że ojciec święty będzie pamiętał o Polakach i wkrótce do nas przyjedzie. Czekamy na niego i będziemy mu dzwonić – powiedział PAP Marcin Biborski, jeden z dzwonników.

W dzień po wyborze papieża Franciszka w katedrze na Wawelu odbyła się dziękczynna Msza św. Kolejne uroczyste Eucharystie w intencji nowego Ojca Świętego odbędą się w niedzielę, 17 marca o godz. 10. oraz w dniu inauguracji pontyfikatu - 19 marca o godz. 16.30).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma