GN 28/2018 Archiwum

Pogrzeb Marka Skwarnickiego

Poeta, publicysta katolicki zostanie pochowany 20 marca w Tyńcu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13.30 Mszą św. w tynieckim opactwie benedyktynów.

Po Mszy św. trumna z ciałem Marka Skwarnickiego, poety, publicysty, wieloletniego redaktora „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”, współpracownika i przyjaciela „Gościa Niedzielnego”, dobrego znajomego Karola Wojtyły, spocznie na cmentarzu parafialnym w Tyńcu.

– Spocznie obok swoich. Na tym cmentarzu są bowiem pochowani jego przyjaciele z „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”, m.in. Hanna Malewska, Jerzy Turowicz i Tadeusz Żychiewicz – powiedział Leszek Wołosiuk, krakowski publicysta przyjaźniący się ze zmarłym poetą.

Marek Skwarnicki zmarł 12 marca w Krakowie, w wieku prawie 83 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma