Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nagroda dla Jolanty Stokłosy

– Nagrodę im. Dietla przyjmuję nie dla siebie, ale dla nas wszystkich, dla całego zespołu zaangażowanego w pracę hospicjum i dla całego społeczeństwa, które bardzo nas wspiera – podkreśla Jolanta Stokłosa.

Nagroda im. Dietla od 2007 r. przyznawana jest przez krakowską Korporację Samorządową im. Józefa Dietla osobom, które w szczególnie zasłużyły się dla lokalnej – krakowskiej i małopolskiej – społeczności i dla rozwoju regionalnego. Wręczana jest zawsze w dniu św. Józefa, patrona Krakowa i prezydenta Dietla, czyli 19 marca, w pałacu Krzysztofory.

W ubiegłych latach laureatami nagrody zostali: dr Krzysztof Pawłowski, założyciel oraz rektor Wyższej Szkoły Biznesu –  National-Louis University w Nowym Sączu (2008), Bartosz Szydłowski, dyrektor Teatru Łaźnia Nowa (2009), Anna Dymna, aktorka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” (2010), ks. Andrzej Augustyński, szef Stowarzyszenia „Siemacha” (2011), oraz prof. dr hab. Franciszek Ziejka, były rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego (2012).

Tegoroczna laureatka nagrody – Jolanta Stokłosa, prezes krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza – z tą placówką związana jest od 1983 r. Najpierw brała udział w pracach zespołu, który miał przygotować materiały dla uczestników kursów dla wolontariuszy (udało się je wydać po 1990 r.), później została sekretarzem towarzystwa i wraz z zarządem całe serce wkładała w budowę domu hospicjum, które powstało przy ul. Fatimskiej 17. W 1994 r. została prezesem TPCh Hospicjum św. Łazarza i funkcję tę pełni już siódmą kadencję. W 1998 r. z Piotrem Małeckim rozpoczęła pierwsze w Krakowie i w Polsce Pola Nadziei (dziś bierze w nich udział 47 hospicjów z 36 miast).

Więcej o Jolancie Stokłosie napiszemy w najnowszym numerze „Krakowskiego Gościa”, który już w piątek trafi do rąk Czytelników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama