Nowy numer 2/2021 Archiwum

Weekendowe pielgrzymowanie

Grupa ponad 50 pielgrzymów z różnych części Polski wyruszyła 17 marca z Sandomierza na I etap niedzielnego pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba.

Pątnicy pokonali  23-kilometrowy odcinek Camino de Santiago z kościoła pw. św. Jakuba w Sandomierzu do Klimontowa. Modlili się w intencji papieża Franciszka oraz Kościoła katolickiego w Polsce.

Droga z Sandomierza do Klimontowa była pierwszym etapem pielgrzymki, której uczestnicy będą co miesiąc przemierzać inny fragment Dróg św. Jakuba w Polsce.  Finałem akcji będzie zakończenie ostatniego etapu pielgrzymki w Krakowie, pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej. Pątnicy dotrą tam 20 października.

Niedzielne pielgrzymowanie Małopolską Drogą św. Jakuba jest inicjatywą Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych oraz parafii św. Jakuba, położonych przy pątniczym szlaku. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęli ordynariusze trzech diecezji, przez które przebiega szlak, tj. krakowskiej, kieleckiej i sandomierskiej – kard. Stanisław Dziwisz, bp Kazimierz Ryczan i bp Krzysztof Nitkiewicz.

Patronami medialnymi pielgrzymki są dwa diecezjalne oddziały „Gościa Niedzielnego” – krakowski oraz sandomierski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama