Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kibice proszą o krew

Kibice Wisły Kraków apelują o oddawanie krwi dla kibiców Lechii Gdańsk, rannych w wypadku autokaru.

Na kilku stronach internetowych fani "Białej Gwiazdy" składają kondolencje rodzinom ofiar i proszą o wsparcie poszkodowanych przez oddanie krwi. Przypominają, że w Krakowie można to zrobić m.in. przy ul. Rzeźniczej 11, ul. Wielickiej 265 oraz na os. Na Skarpie 66a. Proszą także zaznaczyć, że oddawana krew jest przeznaczona dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – dla kibiców Lechii, którzy ucierpieli w wypadku autokaru.

"Bracia z Gdańska liczą na pomoc i wsparcie w tych bardzo ciężkich chwilach" – piszą przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, prosząc jednocześnie, by każdy z oddających krew zabrał potwierdzenie, które następnie należy przynieść do jednego ze sklepów SKWK lub wysłać pod adresem e-mailowym: kibice@kibicewisly.pl.

Akcja krwiodawstwa miała również odbyć się w piątek 22 marca w starej hali Wisły przy ul. Reymonta 22. Okazało się to jednak niemożliwe.

Wypadek, w którym dwóch kibiców Lechii Gdańsk zginęło na miejscu, a ponad 50 zostało rannych (w tym 21 osób ciężko) wydarzył się we wtorek 19 marca, po meczu ligowym z Piastem Gliwice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy