Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zbiórka dla kombatantów

25 marca rozpoczęła się wielkanocna edycja akcji „Rodacy – Bohaterom”, która potrwa do 5 kwietnia.

To już trzecia edycja zbiórki żywności i środków czystości dla byłych żołnierzy Armii Krajowej, mieszkających na Białorusi, Litwie i Ukrainie. Paczki można składać do 5 kwietnia od godz. 8 do 19 w podziemiach Akademii Ignatianum w Krakowie (ul. Kopernika 25).

Wśród rzeczy, które powinny znaleźć się w wielkanocnych paczkach, organizatorzy wymieniają: kawę, herbatę, kakao, makaron, ryż, olej, kaszę, owoce w puszce, słodycze oraz inne produkty długoterminowe. Paczka może zawierać również osobno spakowane środki czystości: mydło, szampon, proszek do prania, środki czyszczące, płyn do płukania tkanin, płyn do mycia naczyń.

Akcję organizują studenci Akademii Ignatianum w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem "Odra–Niemen". Przypominają oni, że kombatanci AK na Kresach to osoby w podeszłym wieku, często schorowane i żyjące w niedostatku. Dlatego pomoc, zwłaszcza w okresie świątecznym, jest tak ważna.

„W ten sposób – poprzez pomoc świąteczną – pragniemy oddać hołd wszystkim niezwykłym Polakom, którzy walczyli za Ojczyznę” – podkreślają organizatorzy wielkanocnej edycji „Rodacy – Bohaterom”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama