GN 47/2020 Archiwum

Filozofia nadziei

Tematem przewodnim 13. Dni Tischnerowskich, które rozpoczną się w Krakowie 24 kwietnia, będzie hasło „Szukając nadziei”.

- Obserwujemy deficyt nadziei w życiu społecznym. Jest kryzys ekonomiczny, mówi się, że także Kościół przeżywa nową falę kryzysu i na to nie ma innej odpowiedzi niż pokazać Tischnera, który w świat pełen konfliktów i napięć wnosił pierwiastek nadziei - mówił Wojciech Bonowicz, biograf Tischnera i sekretarz Rady Programowej Dni Tischnerowskich podczas zapowiadającej wydarzenie konferencji prasowej.

Pierwszym wydarzeniem Dni Tischnerowskich będzie tradycyjnie Msza św. w intencji zmarłego księdza profesora. Zostanie ona odprawiona 24 kwietnia o godz. 17. w kolegiacie św. Anny. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie z laureatami Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.

W czwartek, 25 kwietnia o godz. 17, w auli Audytorium Maximum (ul .Krupnicza 33) wykład zatytułowany „Od Ratyzbony do Bundestagu: Chrześcijaństwo (i inne religie) w sferze publicznej - refleksje na temat tez Benedykta XVI” wygłosi gość specjalny Dni - prof. Joseph Weiler. Jest on wykładowcą New York University Law School i współtwórcą prawa Unii Europejskiej. W czerwcu 2010 r. przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu bronił tezy, że obecność krzyży we włoskich szkołach państwowych nie narusza Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Po wykładzie weźmie on udział w „Jaskini filozofów”, której tematem będzie „Miejsce dla religii”. W debacie głos zabiorą także Jarosław Kuisz, Zbigniew Stawrowski oraz Andrzej Zoll.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama