Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pilnują mu tych szlaków

Fundacja "Szlaki Papieskie" po raz kolejny odwiedziła kard. Stanisława Dziwisza. Prezes fundacji wręczyła metropolicie krakowskiemu nowy tom przewodnika „Szlaki Papieskie”.

– Cieszę się bardzo z tej kolejnej pozycji, która poprzez piękno naszej polskiej przyrody przybliża nas do bł. Jana Pawła II. On tę przyrodę kochał i czerpał z niej natchnienie do miłości jej Stwórcy – dziękował kard. Dziwisz. Zaprezentowana mu książka jest niezwykłym opisem szlaków, które przemierzał z młodzieżą akademicką Karol Wojtyła. – On prowadzi nas i pokazuje nam piękno naszej ojczystej przyrody, piękno napotykanej po drodze architektury i ludzi gór, którzy urzekają swoją prostą i głęboką wiarą – podkreślił metropolita.

Fundacja Szlaki Papieskie powstała w 2003 r. Zajmuje się wychowywaniem i edukacją społeczeństwa, a szczególnie dzieci i młodzieży, oraz zachęcaniem do aktywnego wypoczynku i rekreacji. Troszczy się też o istniejące szlaki papieskie i tworzy nowe, udokumentowane papieskie szlaki turystyczne, chroni również dziedzictwo kulturowe. Mottem fundacji są słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II na lotnisku w Nowym Targu w 1979 roku: „Pilnujcie mi tych szlaków”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy