Nowy numer 24/2018 Archiwum

Cała Polska w Łagiewnikach

Kościół Krakowski jest w wyjątkowy sposób zobowiązany, by promować dzieła dobroczynne.

Tydzień Miłosierdzia to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak ogromną pracę na co dzień wykonują dziesiątki organizacji, stowarzyszeń i osób prywatnych. Dla wszystkich wierzących ma on być zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Obchodzony dotąd tradycyjnie jesienią, teraz – decyzją episkopatu – rozpoczyna się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Ta zmiana jeszcze wyraźniej wiąże wezwanie do miłosierdzia względem bliźnich z tajemnicą miłosierdzia Bożego. Aby przybliżyć tematykę Tygodnia Miłosierdzia, Caritas przygotowała materiały liturgiczne i konspekty katechez dla parafii. 8 kwietnia bp Grzegorz Ryś poświęci nowy budynek Stacji Opieki Caritas w Gdowie. Przez najbliższy tydzień codziennie w Łagiewnikach pracownicy i podopieczni Caritas będą prezentować pracę swoich placówek, a w sobotę 13 kwietnia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przyjadą pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski.

Krakowski Kościół, będący – według słów bł. Jana Pawła II – „szczególnym świadkiem miłosierdzia”, stara się głosić prawdę o miłosierdziu Bożym, ale też nieść miłosierdzie każdemu, kto tego potrzebuje. „Apostołami Bożego miłosierdzia” są wolontariusze i pracownicy organizacji charytatywnych, których w Krakowie nie brakuje. Są nimi także wolontariusze z zespołów parafialnych. Kraków stał się znany na całym świecie jako stolica kultu Miłosierdzia Bożego dzięki św. s. Faustynie i bł. Janowi Pawłowi II. W mieście, gdzie padło tyle wspaniałych słów o miłosierdziu Bożym i ludzkim, gdzie powstało tyle stowarzyszeń, grup i ruchów świadczących pomoc chorym, niepełnosprawnym i najuboższym, wystarczy „tylko” realizować to, co już zostało powiedziane.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma