Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Egzamin szóstoklasisty

34107 uczniów z całego województwa małopolskiego 4 kwietnia przystąpiło do sprawdzianu w kl. VI – egzaminu zewnętrznego organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.

W Krakowie sprawdzian organizowany był w 134 szkołach, przystąpiło do niego 5792 uczniów. – Oczywiście mogły się zdarzyć pojedyncze przypadki, że z powodu choroby czy innych okoliczności uczeń nie pisał sprawdzianu – zaznacza w rozmowie z GN Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Uczniowie w czasie jednej godziny musieli odpowiedzieć na 26 pytań, w tym 20 zamkniętych. Zadaniem szóstoklasistów było m.in. napisanie listu do kolegi, w którym mieli zachęcić go do przeczytania książki. Interpretowali także wiesz Józefa Ratajczaka. Odczytywali również informacje na temat rozkładu jazdy. Nie zabrakło zadań z matematyki, za to nie było w ogóle pytań z przyrody.

Sprawdziany będą oceniać egzaminatorzy. Wyniki poznamy 27 maja.

– Każdy uczeń będzie mógł wejść do systemu OBIEG i tam porówna swoje wyniki na tle klasy, szkoły, województwa, kraju – informuje Lech Gawryłow. OKE w Krakowie jako jedna z pierwszych zaczęła w ten sposób przygotowywać wyniki.

Maksymalna liczba punktów do zdobycia w czasie sprawdzianu to 40. Arkusze egzaminacyjne dostępne są na stronie www.oke.krakow.pl. Nie jest jeszcze znany klucz z odpowiedziami proponowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Jak zapowiada Lech Gawryłow, zostanie on opublikowany w najbliższych dniach.

Polecamy również komentarz: Testomania, czyli ptaszki przy literkach.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy