GN 24/2018 Archiwum

Beatyfikacja coraz bliżej

W Krakowie uroczystą Mszą św. rozpoczęły się duchowe przygotowania do beatyfikacji Zofii Czeskiej i Małgorzaty Szewczyk.

Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. – Dziękujemy dzisiaj Bogu za mądrość, odpowiedzialność oraz dzieła miłosierdzia poprzez kształcenie i wychowanie młodzieży Matki Zofii Czeskiej – mówił metropolita podczas kazania. Jak podkreślał, najpierw dawała ona potrzebującym chleb, potem możliwość wykształcenia.

Przywołał także słowa bł. Jana Pawła II, który przypominał, że przyszła błogosławiona założyła pierwszą na ziemiach polskich szkołę żeńską zgromadzenia sióstr prezentek. Mówił o współpracy domu, Kościoła i szkoły, której przykładem jest działalność prezentek.

W Mszy św. uczestniczyły także przedstawicielki zgromadzenia oraz ich wychowankowie. Siostry dziękowały przede wszystkim za pomyślne zakończenie proces beatyfikacyjnego. Ich przygotowania do czerwcowej uroczystości widać także w działalności prezentek. W kościele przy ul. św. Jana odnowiona została kaplica matce Zofii Czeskiej, a na stronie internetowej pojawiła się poświęcona jej zakładka.

Wraz z założycielką prezentek beatyfikowana będzie także matka Małgorzata Szewczyk, która dała początek zgromadzeniu serafitek. Uroczystości w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, 9 czerwca będzie przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W przeddzień beatyfikacji odbędzie się modlitewne czuwanie od godz. 19.00 do 21.00.

Szerzej o nowych błogosławionych pisaliśmy już w artykule „Poszły na całość”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma