Nowy numer 24/2018 Archiwum

A to Polska właśnie!

Zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Koncert „A to Polska właśnie”, który w niedzielę 21 kwietnia o godz. 16 zostanie zaprezentowany publiczności w ramach obchodów 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, jest widowiskiem złożonym zarówno z muzyki i pieśni, jak i tańców ludowych oraz narodowych. Biorą w nim udział soliści, chór, balet i orkiestra.

W programie znajdą się kompozycje, opracowania muzyczne i popularne piosenki Stanisława Hadyny, m.in. „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do tańców: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

Sprzedaż biletów w cenie 110 i 80 zł (grupowe) trwa! Można je zamawiać w Biurze Organizacji Widowni Nowohuckiego Centrum Kultury (tel. 517 248 608, 12 644 24 81, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl).


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma