Nowy numer 38/2021 Archiwum

Medale miłosierdzia

Ewa i Andrzej Nowakowie, którzy od lat prowadzą rodzinny dom dziecka, oraz krakowski oddział TVP otrzymali medale Caritas Archidiecezji Krakowskiej „Bogaci Miłosierdziem”.

Medale wręczyli bp Jan Zając, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, i ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, podczas X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Oddział TVP w Krakowie otrzymał medal „za wrażliwość na sprawy społeczne i regularne poruszanie tematów związanych z osobami potrzebującymi, dziećmi, osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi oraz za pomoc w nagłaśnianiu akcji Caritas dla osób potrzebujących". Medal odebrał Leszek Dziura, dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej SA w Krakowie.

Rodzina Nowaków została uhonorowana „za pełne poświęcenia zaangażowanie i pracę na rzecz dzieci i młodzieży, a zwłaszcza za długoletnie prowadzenie rodzinnego domu dziecka w Krakowie”. – Byłem tak wzruszony, że nie mogłem wydobyć słowa – mówi pan Andrzej. – W całym moim zawodowym życiu nie dostałem takiego wyróżnienia. Nie spodziewaliśmy się tego. Nasza praca to nie tylko pasmo radości, ale też wiele kłopotów. Medal jest dla nas potwierdzeniem, że to, co robimy, ma sens – dodaje.

Pielgrzymka Caritas zakończyła obchody tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia. Wzięło w niej udział około 2000 osób z różnych stron Polski. Przewodniczący Mszy św. bp Jan Zając nazwał pracowników i wolontariuszy Caritas "przedłużeniem miłosiernych dłoni Boga". – Trzeba, żebyście uwierzyli, że służba drugiemu człowiekowi to powołanie – apelował biskup. – Bóg zapragnął twoich oczu, twoich rąk, aby szerzyło się dzieło miłosierdzia – mówił. Konferencję formacyjną dla pracowników i wolontariuszy Caritas wygłosił ks. prof. Robert Skrzypczak.

Po posiłku uczestnicy przeszli do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Na miejscu odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymi uczcili też relikwie bł. Jana Pawła II oraz zapoznali się z historią i planami centrum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama