GN 24/2018 Archiwum

Słuchać Boga na… lotnisku

Zwykle mówimy o nich mało. A szkoda, bo są nam bardzo potrzebni. Wie o tym każdy, kogo chociaż raz wspomogli na lotnisku. O tym, co robić, żeby pomagać coraz lepiej, kapelani i pracownicy lotnisk z duszpasterstw całej Europy rozmawiali niedawno w Łagiewnikach.

32 osoby: kapelani kaplic lotniskowych z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Malty, Szwajcarii. Przez cztery dni uczestniczyli w wykładach wygłoszonych przez m.in. ks. dr. hab. Władysława Zuziaka, ks. dr. Roberta Nęcka i bp. Grzegorza Rysia w czasie VIII europejskiego seminarium. Cel był jeden: usłyszeć słowo Boga o Miłosierdziu i usłyszeć drugiego człowieka, który potrzebuje Miłosierdzia.

Bo to właśnie zdanie: „słychać Boga i drugiego człowieka” było hasłem tegorocznego spotkania. Na uroczystą Mszę św., otwierającą spotkanie, przyjechał abp Celestino Migliore. W kazaniu mówił o prostych drogach, jakich oczekują pasażerowie samolotów i ich piloci. I o odpowiedzialności, której człowiek szuka w świecie podróży.

Czego jeszcze potrzebuje pasażer?

Jak opowiada ks. Jacek Wróbel, kapelan na lotnisku w Balicach i współorganizator seminarium, przede wszystkim modlitwy i wsparcia. – Ludzie podróżują, lecąc nie tylko na wakacje. Często także podróżują w tragicznych okolicznościach, na przykład na pogrzeb – mówi.

Proszą wtedy nie tylko o modlitwę, ale także o rozmowę, słowo pocieszenia. Również ci, którzy wylatują z kraju na dłużej, co wiąże się  z trudnymi pożegnaniami i rozłąką. Ale kaplice nie są tylko dla podróżujących. Na chwilę modlitwy zatrzymują się tam także pracownicy lotnisk, którzy czasem… służą tam innym jako wolontariusze.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma