Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Przejdź przez Bramę Wiary

Przez cztery wiosenne dni, od 25 do 28 kwietnia, cały Kraków, będzie na nowo odkrywał tajemnicę naszej wiary. Tego wydarzenia nie wolno przegapić!

W programie „Bram Wiary” każdy znajdzie coś dla siebie. Warunek jest jeden: trzeba tylko chcieć zanurzyć się w chrześcijańską duchowość. Rok Wiary to dobra do tego okazja!

Wszystko rozpocznie się w najbliższy czwartek, 25 kwietnia, o godz. 16, na Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie tam (w auli im. Frycza, wejście od ul. Basztowej) Anna Crisanti, znana ikonopisarka, opowie m.in. o tym, jak wiara wpływa na jej życie i pisanie ikon. Podczas spotkania będzie też można zobaczyć jej prace oraz ikony będące owocem warsztatów, które Anna Crisanti poprowadziła dla studentów ASP. Z kolei o godz. 17.30 Grupa Teatralna „Pod Natchnieniem” zaprezentuje spektakl „Pochodnia”. To przejmująca opowieść o bł. Chiarze Badano – o znoszeniu, przeżywaniu i ofiarowaniu Bogu swojego cierpienia, a także o prawdziwym altruizmie i umiłowaniu Jezusa. Wieczorem, o godz. 20, w auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tishnera (ul. Westerplatte 11), odbędzie się wieczór filmowy. Najpierw zaplanowano projekcję filmu "The Human Experience” (to historia młodych Amerykanów, którzy będąc świeżo po ciężkich doświadczeniach życiowych zaczynają poszukiwać w swoim życiu „czegoś więcej” aniżeli tylko dolarów i kariery).

Gościem specjalnym będzie Maciej Syka, menager na Polskę wytwórni Grassroots Films, który poprzez Skype poprowadzi konferencję z bohaterami filmu. Następnie odbędzie się pokaz premierowy filmu „Child 31”.

Przejdź przez Bramę Wiary   Piątek 26 kwietnia upłynie pod hasłem „Nauka wiary”, a najważniejsze wydarzenia będą się odbywały w kapitularzu klasztoru oo. dominikanów. Od godz. 11.30 do 19.15 trwać tam będą wykłady prowadzone m.in. przez prof. Richarda Carharta (który udowodni, że nauka przewiduje miejsce dla Boga i wbrew powszechnym dzisiaj twierdzeniom, wiara nie jest sferą zupełnie od niej odseparowaną) i o. dr. Andrzeja Kłoczowskiego OP. O godz. 16 rozpocznie się też plenerowa gra miejska „Szlakiem (nie tylko) krakowskich świętych”. Z kolei wieczorem, od godz. 21, warto wyruszyć na nocne zwiedzanie bazyliki oo. dominikanów, połączone z wykładem na temat architektury i sztuki.

Hasłem soboty 27 kwietnia będzie „Mowa wiary”, a o tym, jak mówić o Kościele i jak „sprzedawać” wiarę w mediach od godz. 12.30 do 14.30 rozmawiać będą (w kapitularzu oo. dominikanów) katoliccy publicyści i dziennikarze. Od godz. 15 do 17 trwać tam będzie debata „Owoce soboru”, a w Klubie pod Jaszczurami (Rynek Główny 8) Wiarygodni, czyli ludzie mediów, podzielą się świadectwem wiary w świetle wykonywanego zawodu.

„Gwoździem” programu dnia będzie koncert „New Life’M” (godz. 19) i świadectwa muzyków.

W niedzielę 28 kwietnia ostatni dzień „Bram” rozpocznie się o godz. 18 przy kościele św. Idziego (ul. Grodzka). Po Nieszporach, wykładzie dotyczącym poszczególnych częściach liturgii, wszyscy przejdą w procesji do bazyliki dominikanów, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. (godz. 20.20).

– Jeżeli uczestniczysz w coniedzielnej Eucharystii, ale tak naprawdę gdzieś umyka ci sens jej wzniosłości, jeżeli nie ,,czujesz” cudu, który dokonuje się na ołtarzu i nie potrafisz odnaleźć się w zawiłościach życia wiarą, jeżeli masz wrażenie, że Twoja relacja z Panem Bogiem nie jest pełna i żywa – to wydarzenie kierowane jest właśnie do Ciebie. Poznaj naukowy dowód – wzór na istnienie Boga i pozwól swojemu zwątpieniu odejść w niepamięć. Przyjdź i przejdź przez Bramy Wiary – zapraszają organizatorzy święta wiary, czyli Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” oraz Stowarzyszenie Akademickie „Beczka”. Szczegóły na www.bramywiary.com.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy