Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tysiąc krakowskich „Gości”!

Do rąk Czytelników tarfił już specjalny, tysięczny numer „Gościa Krakowskiego”

Krakowska edycja „Gościa Niedzielnego” ukazała się właśnie z imponującym numerem 1000. Mamy nadzieję, że niełatwo będzie się oderwać od jego lektury, tym bardziej, że ma on zwiększoną objętość. Przypominamy prawie 20 lat obecności „Gościa Krakowskiego” w liczbach, anegdocie, we wspomnieniach redaktorów i przyjaciół. Cenzurki wystawiają nam m.in.: bp Grzegorz Ryś, dr Krzysztof Gurba, ks. Adam Parszywka SDB, Romana Angel i Lech Jeziorny.

A co poza tym? Nasz reporter wypatruje słońca w obserwatorium astronomicznym na Kasprowym Wierchu. Siostry klawerianki świętują 150. rocznicę urodzin swojej założycielki. Napiszemy też o strajku, który wybuchł dokładnie 25 lat temu w Nowej Hucie i odwiedzimy tam największą parafię w Krakowie.

Z okazji ukazania się tysięcznego numeru "Krakowskiego Gościa" oraz z okazji 90-lecia "Gościa Niedzielnego" 25 kwietnia w Klubie Dziennikarza „Pod Gruszką” odbyła się też debata „Fenomen »Gościa Niedzielnego«” z udziałem prof. Walerego Pisarka, Krzysztofa Skowrońskiego, prezesa SDP, Wiktora Świetlika, szefa Centrum Monitoringu Wolności Prasy, oraz ks. Marka Gancarczyka, redaktora naczelnego „Gościa”. Debatę poprowadził Piotr Legutko.

A już wkrótce na dziedzińcu krakowskiej kurii będzie można oglądać wystawę fotograficzną „Kościół krakowski w obiektywie »Gościa Niedzielnego«”. Szczegóły w specjalnym wydaniu „Gościa Krakowskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy