Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Effatha – otwórz się!

Od 1 do 3 maja potrwa 29. Przegląd Piosenki Religijnej „Vincentiana”.

Hasłem tegorocznego przeglądu są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Marka: „Effatha – otwórz się”.

W tym roku „Vincentiana” odbędzie się w dwóch miejscach: w seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie na Stradomiu (1 maja) oraz w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach (2–3 maja).

Oprócz przesłuchań zespołów oraz zmagań o statuetkę Vincentiany i inne nagrody będzie można m.in. sprawdzić, jak wygląda seminarium „od kuchni”, zwiedzić Kraków, wziąć udział w warsztatach muzycznych czy popływać na basenie.

Effatha – otwórz się!   W tym roku „Vincentiana” odbędzie się w w seminarium Księży Misjonarzy oraz w „Radosnej Nowinie" w Piekarach Materiały organizatora W trakcie przeglądu wystąpi m.in. klerycki zespół Lazaryści i ubiegłoroczny laureat „Vincentiany” – zespół Pobudka. Gwiazdą przeglądu będzie znany zespół Trzecia Godzina Dnia. Bieżące informacje o przeglądzie można znaleźć TUTAJ.

Do uczestnictwa organizatorzy zachęcają każdego, kto pragnie przez modlitwę, śpiew i taniec pogłębić swoją relację z Jezusem, a przy okazji oderwać się na trzy dni od codzienności, nieco odpocząć i poznać nowych ludzi.

Co roku na „Vincentianę” przyjeżdża około 500 młodych (i nie tylko) osób z całej Polski. Centralnym punktem każdego dnia zawsze jest Eucharystia.

Przegląd organizują klerycy Zgromadzenia Misji przy wsparciu wielu dobroczyńców i ofiarodawców. W tym roku patronat honorowy nad przeglądem objęli m.in. metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy