Przez cztery dni cały Kraków na nowo odkrywał tajemnicę swojej wiary i przeżywał wiosnę relacji z Bogiem.
W sobotę organizatorzy "Bram Wiary" do świętowania postanowili też włączyć dzieci, młodzież i całe rodziny, a Mały Rynek wypełniły muzyka, zabawa i Boża radość. Najmłodsi malowali więc twarze kolorowymi farbami, sadzili sałatę i poznawali tajniki powstawania wody oraz prawa fizyki (bo wiara i fizyka są ze sobą ściśle związane) rządzące efektownym "kręceniem talerzami". Nieco starsi uczestnicy święta brali udział w warsztatach rękodzieła i zajęciach z florystyki (układanie bukietów z wiosennych kwiatów było wielką radością zwłaszcza dla pań) oraz pod okiem jednego z braci dominikanów uczyli się języka chińskiego.
Tego dnia nie mogło też zabraknąć dyskusji i świadectw. O tym, jak mówić o wierze i o Kościele w przestrzeni medialnej (czyli jak dobrze je "sprzedać"), dyskutowano w czasie debaty "Katolik Style".
– Musimy bronić tego, co jest dla nas ważne, zwłaszcza Kościoła, który jest dla nas fundamentalną wspólnotą. Ważny jest jednak sposób, w jaki reagujemy na ataki na Kościół – mówił Tomasz Rowiński, publicysta "Frondy" i "Christianitas", nawiązując do niedawnych publikacji uderzających w pracę Matki Teresy z Kalkuty i jej współsióstr czy obrażania papieża Franciszka przez dyrektor Teatru Ósmego Dnia.
– Nie ma takich miejsc, w których katolicy nie powinni być obecni – podkreślał z kolei Piotr Wysocki z "Catholic Voices Polska", tłumacząc obecność katolików w mediach głównego nurtu. – Gdy ludzie widzą katolika w telewizji, nie pamiętają tego, co powiedział. Zapamiętują to, jak się poczuli, kiedy on mówił. Pod tym kątem przygotowujemy naszych spikerów, żeby telewidz poczuł się z nami dobrze. Stajemy obok naszych oponentów i szukamy wspólnego punktu wyjścia – wyjaśniał.
W Klubie "Pod Jaszczurami" odbył się też panel "Wiarygodni" (piszemy o nim w tekście "Uklęknąć i nic nie mówić"), a w kapitularzu oo. dominikanów Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny "Więzi"), Paweł Milcarek ("Christianitas") i Dominika Kozłowska ("Znak") dyskutowali o "Owocach II Soboru Watykańskiego".
Dzień zakończył koncert zespołu New Life'm i świadectwa muzyków.
Trzy dni, wypełnione zabawą, śpiewem i intelektualnymi zmaganiami, prowadziły do tego, co najważniejsze – do świadomego i głębokiego przeżycia niedzieli oraz pełnego uczestnictwa w Eucharystii. W niedzielne popołudnie w kościele św. Idziego można więc było uczestniczyć w uroczystych nieszporach, wysłuchać wykładu wyjaśniającego poszczególne elementy liturgii, a następnie przejść w barwnej procesji do bazyliki Świętej Trójcy, gdzie oo. dominikanie odprawili Mszę św. kończącą "Bramy Wiary".