Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Maturalne wsparcie modlitewne

Maturzysto, daj się zaadoptować! – apelują oo. pijarzy.

Akcje duchowej adopcji, czyli duchowego i modlitewnego wsparcia, objęły już dzieci nienarodzone, kapłanów, kleryków, a nawet kardynałów, którzy uczestniczyli w konklawe. Dzięki inicjatywie zakonu pijarów, duchowo zaadoptować można także maturzystę.

Duchowa Adopcja Maturzysty zainaugurowana zostanie 7 maja, czyli w dniu pierwszego pisemnego egzaminu dojrzałości. W tym dniu w kaplicy seminarium pijarskiego w Krakowie sprawowana będzie Msza św. w intencji abiturientów. Następnie przez kolejne dni trwania ustnych i pisemnych zmagań maturzystów, aż do 28 maja, codziennie o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.

Maturzysta, który chciałby zostać objęty taką duchową opieką, może zgłosić swą chęć przez wypełnienie szybkiego formularza. Wystarczy wpisać imię, nazwisko, miejscowość, szkołę oraz adres mailowy. Formularz znajduje się na stronie internetowej: www.maturzysci.pijarzy.pl.

Można tam także znaleźć propozycje modlitw. – Wierzymy, że taki duet – maturzysta i my – przyniesie korzyść duchową temu młodemu człowiekowi, który przeżywa teraz trudny czas, połączony ze stresem i wysiłkiem intelektualnym – mówi o. Tomasz Abramowicz SP, pomysłodawca akcji.

Wyjaśnia on, że pomysł zrodził się z potrzeby samych maturzystów. – Jako pijarzy prowadzimy szkoły, m.in. licea, i widzimy, że okres matur to gorący czas – mówi i dodaje, że tuż przed maturami, gdy kasztany już prawie zaczynają kwitnąć, wielu uczniów właśnie wtedy chętniej wykorzystuje duchowe propozycje szkoły i prosi kapłanów o modlitwę. – Zabiegany maturzysta myśli o tym, co jeszcze powtórzyć, co jeszcze powinien wiedzieć. Gdy się tego nauczy, trzeba to jeszcze wykorzystać na maturze. I w pierwszym, i w drugim przypadku można liczyć na pomoc Bożą. Spokój i opanowanie to dary Ducha Świętego – zapewnia o. Abramowicz.

W zeszłym roku podczas akcji o modlitwę poprosiło kilkuset maturzystów. Rankiem 26 kwietnia br. było ich już 850. Zgłaszać się można cały czas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy