Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kierowco, nie pij!

W Nowym Targu odbyła się kolejna edycja Szkoły Trzeźwych Kierowców.

Nowe zasady egzaminowania, prawne skutki prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, a przede wszystkim zdjęcia robiące zawsze duże wrażenie na uczestnikach spotkań – to wszystko znalazło się w programie kolejnej edycji Szkoły Trzeźwych Kierowców.

Organizatorami szkoły są Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu, Rada Programowa „Bezpieczne Miasto”, Komenda Powiatowa Policji oraz Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Szkoła Trzeźwych Kierowców odbywa się od 2005 r. cyklicznie, jeden raz w kwartale. Biorą w niej udział uczestnicy kursów prawa jazdy. Zadaniem szkoły jest zapobieganie jeździe samochodem pod wpływem alkoholu i uwrażliwianie młodych ludzi na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą poprowadził mł. asp. Jerzy Kozieł z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, który omówił główne zagadnienia prawne związane z konsekwencjami prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Drugą część szkolenia prowadził Wojciech Nowak, egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Kursanci obejrzeli również film, na którym zobaczyć można fotografie (często bardzo drastyczne), zrobione w miejscach wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. Otrzymali także broszury oraz ulotki na temat bezpiecznego prowadzenia pojazdów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma