Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Plenerowe spotkanie z Piłsudskim

Stowarzyszenie "Solidarni 2010" i Towarzystwo Parku im. dr. Henryka Jordana w Krakowie zapraszają na „Majówkę z Piłsudskim”.

Odbędzie się ona 12 maja w godz. od 14 do 18 przy popiersiu Komendanta w parkowej alei Wielkich Polaków.

Jest to już kolejna, podobna w formie, uroczystość w tym miejscu, organizowana w rocznicę śmierci (w tym roku 78.) Pierwszego Marszałka Polski. Poprzednią przygotowano dwa lata temu staraniem Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Małopolskiego Oddziału Związku Piłsudczyków.

Po zaciągnięciu przez harcerzy warty honorowej przy popiersiu, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wystąpi Kazimierz Cholewa, prezes Towarzystwa Parku im. dr. Henryka Jordana. O godz.14.15 rozpocznie się część artystyczna: wiersze recytowane przez Sławę Bednarczyk - aktorkę scen krakowskich, scenografa i reżysera Teatru Stańczyk, koncert Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej Zielonki, występ grupy muzycznej działającej przy parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Prądniku Białym oraz program słowno-muzyczny wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie uroczystości asystował będzie Krakowski Szwadron  im. Józefa Piłsudskiego, a dr Mirosław Boruta zaprezentuje swoją książkę „Wolni z wolnymi, równi z równymi” o aktualności myśli państwowej Komendanta. W trakcie majówki przewidziano konkursy z nagrodami  dla dzieci  i młodzieży, a na zakończenie - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy