Nowy numer 33/2018 Archiwum

W intencji nowej ewangelizacji

Kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym liście zaprasza do udziału w procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

W niedzielę, 12 maja, procesja wyruszy ze wzgórza wawelskiego o godz. 9. Mszy św. na dziedzińcu klasztoru Paulinów, odprawianej przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci, będzie przewodniczył abp John Myers ze Stanów Zjednoczonych. Homilię wygłosi prefekt Kongregacji Nauki Wiary abp Gerhard Ludwig Mueller.

„Procesja z Wawelu na Skałkę miała zawsze w historii naszej Ojczyzny charakter zarówno święta kościelnego, jak i patriotycznego i narodowego” – pisze kard. Stanisław Dziwisz, prosząc, by wzięli w niej udział przedstawiciele każdej wspólnoty parafialnej ze wszystkich dekanatów archidiecezji.

„Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa” – czytamy w liście metropolity krakowskiego.

Wyraża on także nadzieję, że udział w procesji będzie świadectwem wiary, dziękczynieniem za dobiegającą końca peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II po archidiecezji krakowskiej, a oraz okazją do modlitwy „aby gorliwe zaangażowanie w dzieło nowej ewangelizacji przenikało życie parafialne, społeczne i polityczne”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma