Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szukają nowego Kiepury

W Operze Krakowskiej zaprezentują się śpiewacy amatorzy. Wieczorem z 15 na 16 czerwca, podczas Nocy Teatrów, opera udostępni swoją scenę dla tych, którzy czują w sobie moc pięknego śpiewania.

– Wszystkich chętnych, którzy kochają śpiew i chcieliby stanąć na naszej scenie, aby zaprezentować arię/song z repertuaru operowego, operetkowego lub musicalowego, prosimy o wysłanie zgłoszenia wraz z nagraniem mp3/DVD pod adresem Opery: ul. Lubicz 48, 31-512 Kraków lub mailem: marketing@opera.krakow.pl, z dopiskiem „Noc Teatrów” – powiedziała Anna Barańska z Opery Krakowskiej.

Opera zapewnia akompaniatora, charakteryzację, kostium oraz scenografię, natomiast nie pokrywa kosztów podróży oraz noclegów. Zgłoszenia należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 23 maja bieżącego roku.

– To dobry pomysł – mówi o koncercie wokalnym dla amatorów Jacek Chodorowski, wybitny krakowski znawca wokalistyki. – Kto wie, może znajdzie się wśród nich jakiś nowy Kiepura lub Ochman? – zastanawia się dziennikarz.

Jan Kiepura przed rozpoczęciem kariery wokalnej studiował prawo. Wiesław Ochman jest zaś z wykształcenia inżynierem ceramikiem, absolwentem krakowskiej AGH. Jako student ceramiki AGH rozpoczął karierę śpiewaczą od udziału w konkursie wokalnym, zorganizowanym przez „Echo Krakowa”.

– Inżynierami z wykształcenia są także: tenor Jerzy Knetig, sopranistka Zdzisława Donat, tenor Kazimierz Pustelak, tenor Roman Węgrzyn i tenor Feliks Widera. Amant krakowskiej sceny operetkowej – tenor Jan Wilga – jako uczeń szkoły zawodowej w Tarnowie brał również udział w konkursach wokalnych dla amatorów. Jadwiga Rappe ukończyła filologię słowiańską i śpiewała w chórze akademickim – wymienia J. Chodorowski.

Warto zatem, by w trakcie czerwcowego koncertu na widowni zasiedli profesorowie wokalistyki i dyrektorzy teatru, pilnie słuchając, czy z estrady nie rozlegnie się głos prawdziwego śpiewaka operowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma