Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomnożone talenty

W Łagiewnikach odbył się finał konkursów teologicznych dla dzieci i młodzieży.

Bp Damian Muskus pogratulował zwycięzcom i ich opiekunom oraz zachęcił, by dalej pomnażali otrzymane talenty. Ogromną radość wyraził także Andrzej Palczewski, małopolski kurator oświaty, który podkreślił, że udział w tych konkursach jest dowodem wiary i wierności wyznawanym wartościom.

W Małopolskim Konkursie Biblijnym startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Starsi musieli wykazać się znajomością 1 i 2 Księgi Samuela. Aby uzyskać tytuł laureata, w finale wojewódzkim należało uzyskać aż 97,36 proc. punktów. Udało się to 30 gimnazjalistom. Młodsi prezentowali swoją wiedzę z Dziejów Apostolskich. Nagrody w tej kategorii otrzymało 20 osób.

Talent plastyczny udowodniły dzieci z małopolskich przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych. Z 201 prac pod hasłem „Biblijni ludzie wielkiej wiary”, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego, jury wyróżniło 15.

Gratulacje przyjęło również troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zwyciężyli w diecezjalnym etapie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele”. Reprezentowali oni archidiecezję krakowską w kwietniowym ogólnopolskim finale olimpiady.

Nagrody otrzymali także laureaci wojewódzkich etapów: IV Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – „Papież Słowianin” oraz V Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Finały odbędą się 17 maja i 7 oraz 8 czerwca. Życzymy powodzenia!

– Wszyscy, którzy startowali w konkursach, są zwycięzcami. Życzymy wam, byście byli święci – podsumował ks. dr Krzysztof Wilk, dyrektor Wydziału Katechetycznego krakowskiej kurii. Na zakończenie laureaci zaśpiewali „Barkę” i przyjęli błogosławieństwo od biskupa Damiana Muskusa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma