Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Atrakcje dla krakowskich rodzin

W niedzielę 26 maja na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą odbędzie się Święto Rodziny Krakowskiej.

Zabawy i konkursy z nagrodami, jazda konna i rejsy po Wiśle, mnóstwo ciekawych występów, a wieczorem koncert Mai Sikorowskiej z zespołem Kroke - to wszystko czeka na krakowskie rodziny w niedzielę 26 maja na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą w ramach Święta Rodziny Krakowskiej.

Plenerowa impreza z atrakcjami dla dorosłych i dzieci, pokazami i zajęciami sportowymi, artystycznymi i tanecznymi, możliwością bezpłatnych badań medycznych, dyżurami psychologa i prawnika oraz Strefą Biznes Mamy rozpocznie się o godz. 11. Ideą spotkania jest promowanie modelu dobrej rodziny poprzez wspólną zabawę. Prawie 30 stanowisk z zabawami zorganizowanymi przez zaproszone do udziału stowarzyszenia i firmy nie pozwoli się nudzić.

Na każde dziecko będą czekać stanowiska zabawy, po przejściu których otrzyma okolicznościową nagrodę - paczkę fundowaną przez partnera strategicznego - Jeronimo Martins Polska Sp. z o.o., właściciela sieci sklepów „Biedronka”.

Święto Rodziny Krakowskiej odbędzie się nad Wisłą po raz drugi, ale jego ubiegłoroczny sukces pozwala wierzyć, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez miejskich.

Aby nie zapomnieć o potrzebujących, zorganizowane zostaną loteria charytatywna na rzecz akcji wakacyjnej dla dzieci z ubogich rodzin oraz zbiórka zakrętek plastikowych na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego Kamila.

Podczas święta zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Rodzina w obiektywie. Nie tylko od święta”, zorganizowany przez gminę miejską Kraków oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”, której celem jest promowanie wartości rodzinnych i zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny wielopokoleniowej. Podczas święta rodziny wielodzietne (z co najmniej czwórką dzieci) będą mogły przystąpić do programu Krakowska Karta Rodzinna 4+ oraz uzyskać szczegółowe informacje o projekcie.

Organizatorami Święta Rodziny Krakowskiej są Pełnomocnik PMK ds. Rodziny i Polityki Społecznej, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronach internetowych: bip.krakow.pl oraz www.krakowcaritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy